Pagaminta Europoje

Žaidimas NOVUSAS

Žaidimas NOVUSAS
Firma: Virekta
Prekės kodas: novus-1
Sandėlyje: Out Of Stock
Kaina: 0.00Lt
Šilutės IĮ "Virekta" pirmoji Vakarų Lietuvoje pradėjo gaminti novuso žaidimo, panašaus į biliardą, stalus.Tai - nedidelis, tik 1x1 m stalas, kuris lengvai išmontuojamas ir vėl sustatomas. Todėl jam nereikia tokios patalpos kaip biliardo stalui. Jų pagrindas yra iš drėgmei atsparios 15 mm storio specialios faneros. Komplekte, kurio kaina nėra didelė - stalas, sulankstomos kojos, dvi lazdos, 16 žaidimo šaškiukų. Novusą gali žaisti ir 4 žmonės.   Apie žaidimo taisykles ir stalo naudojimą paaiškinama prie pirkinio pridedamoje instrukcijoje.
Įmonėje "Virekta", turinčioje puikius medžio apdirbimo įrenginius, visi gaminiai klientams yra pateikiami tik geros kokybės.

Iš novuso istorijos

Prieš šimtą ir daugiau metų jūreiviai laivuose ir mažose Anglijos uostų užeigose jau žaidė šį žaidimą. 1927 metais pagal eskizus, padarytus Anglijoje, Latvijoje buvo pagamintas pirmasis novuso stalas. Pirmiausia tokie stalai atsirado Ventspilio, Liepojos ir Rygos uostuose, iš ten novuso žaidimas pradėjo plisti po visą šalį.Pirmosios žaidimo taisyklės yra išlikusios nuo 1932 metų. Buvo du žaidimo pavadinimai - "novus" ir "korona". Spėjama, kad antrasis pavadinimas atėjęs iš Estijos. Ten šis žaidimas irgi pirmiausia pradėtas žaisti uostamiesčiuose. Bet Latvijoje novusas plito žymiai greičiau ir netrukus tapo nacionaline sporto šaka. 1932-aisiais Rygoje surengtos pirmosios novuso profesionalų žaidynės. 1963 metų gruodžio 6-ąją buvo įkurta Latvijos novuso federacija. Nuo 1964 metų šioje šalyje vyksta individualaus, o nuo 1966 metų - komandinio novuso žaidimo čempionatai.Nuo 1971 metų novuso žaidėjams Latvijoje imta suteikti Sporto meistro vardus. Juos jau gavo 82 sportininkai ir 45 sportininkės. 1980 metais novuso sekcijose Latvijoje buvo 55 tūkstančiai žmonių. Šiuo metu rengiamos rajonų, miestų, respublikinės ir tarptautinės novuso žaidynės. Įdomu pažymėti, kad 1993-iaisiais novuso žaidimas Latvijoje buvo tarp trijų populiariausių sporto šakų. Šiais laikais novuso žaidimas vis labiau populiarėja Amerikoje, Kanadoje, Australijoje, Anglijoje ir Vokietijoje.  Nuolat vyksta tarptautiniai Estijos ir Latvijos turnyrai. Nuo 1993 metų rengiamos pasaulinės žaidynės, kuriose dalyvauja komandos iš tų šalių, kuriose novusas yra populiarus. Latvijos novuso federacijos prezidentas Janas Piebalgsas tikisi, kad novusas sėkmingai išplis ir kitose šalyse, kad ten bus suburtos komandos, kurios galės dalyvauti kitose pasaulinėse novuso žaidynėse.

 Idealus užsiėmimas poilsiautojams.

Sparčiai daugėjant kaimo turizmo sodybų, įvairaus pobūdžio poilsiaviečių bei pirtelių, toks žaidimas būtų tiesiog idealus užsiėmimas šauniai ir linksmai praleisti laisvalaikį. Novuso stalus taip pat galėtų įsigyti Palangos ir kitų kurortinių miestų bei gyvenviečių individualių namų savininkai, vasarą nuomojantys patalpas poilsiautojams.Pasak A.Vitkaus, novusas yra tikrai įdomus ir azartiškas žaidimas. Tai liudija didelis jo populiarumas Latvijoje, Estijoje ir kitose šalyse.

Daugiau informacijos  tel. 8-699-67863.

Rašyti atsiliepimą

Jūsų vardas:


Jūsų atsiliepimas: Pastaba: HTML nesiverčia!

Įvertinimas: Blogas           Geras

Saugos kodas:Žymos: